Diamond Memory Lane 2 - Analog Delay with Tap Tempo

  • Producent: Diamond
UWAGA:Życie Memory Lane 2 dobiega końca. Niestety zapas czipów Panasonica MN3005 powoli się kończy. Kiedy dobiegnie końca, będzie to również koniec Memory Lane 2.

Delay ten nie jest delayem hybrydowym bądź emulującym analog. Jest to zasilane 15 voltami w 100% analogowe urządzenie oparte na układach MN3005 BBD.

W stosunku do oryginalnego Memory Lane, wersja druga oferuje kilka nowych rozwiązań, o które prosili użytkownicy. Poczyniliśmy też kolejne kroki celem zbliżenia dwóch światów - analogowego i cyfrowego - bez utraty ciepła i wyjątkowości brzmienia urządzeń opartych na układach BBD.

W odświeżonej wersji tego cenionego efektu pojawiła się możliwość regulacji czasu opóźnienia za pomocą pedału ekspresji oraz przełączanie między dwoma niezależnymi czasami: jeden ustawiany za pomocą gałki Delay, drugi ustawiany za pomocą tap tempa. Dodatkowo pojawiła się możliwość ustawienia "dotted 8th" - brzmienia rytmicznych delayów znanych z U2.

Dodatkową opcją jest tryb "Slapback" ustawiający pierwszy delay na pojedyncze odbicie (drugi może mieć tyle powtórzeń ile zapragniesz) co dodatkowo zwiększa uniwersalność efektu.

Wielu użytkowników oryginalnego Memory Lane ceniło go za łatwość samozapętlania. Dla innych z kolei było to nieco uciązliwe. Zmniejszyliśmy zatem czułość oryginalnego trybu, ale dla tych, którzy uwielbiają kosmiczne dźwięki zapętlonego delay'a, w środku znajduje się przełącznik trybu "Spaceship". W tym trybie, Memory Lane 2 jest jeszcze bardziej czuły niż jego protoplasta.

Specyfikacja:
- ok. 550ms czasu odbicia w oparciu o 2 układy MN3005 zasilane napięciem 15V
- pedał ekspresji sterujący czasem odbicia
- tap tempo
- tryb dotted 8th
- przełączalne dwa tryby o dwóch zupełnie niezależnych czasach opóźnienia: jeden ustawiany przez tap-tempo, drugi regulowany gałką Delay
- regulacja głębokości oraz prędkości modulacji vibrato
- tilt EQ w torze powtórzeń pozwala na subtelną kontrolę pasma częstotliwości powtórzeń
- wyjście "kill-dry" do wzmacniaczy z równoległą pętlą efektów
- osobne wyjścia "dry" oraz "wet"
- true bypass
- nieskazitelny tor sygnałowy zbudowany w oparciu o najwyższej jakości podzespoły
- wejście na pedał ekspresji sterujący feedbackiem
- możliwość korzystania ze standardowego rozgałęźnika stereo na mono do podłączenia efektów w pętle delay'a
- migająca dioda sygnalizująca czas odbicia
- możliwość samozapętlenia z regulacją korekcji w czasie rzeczywistym
- wewnętrzne zasilanie 15V do zmniejszenia szumów i zwiększenia headroomu
- pancerna obudowa
- zasilacz w komplecie

NA ZAMÓWIENIE! CZAS OCZEKIWANIA 1-14 DNI