Mad Professor - Blueberry Bass Overdrive (Factory Made)

  • Manufacturer: Mad Professor
| more
Mad Professor kojarzony jest przede wszystkim z high-endowymi efektami gitarowymi i wzmacniaczami. Nie należy jednak zapominać o tym, że ten fiński producent posiada w swojej ofercie kostki dla basistów. Ot, choćby BlueBerry Bass Overdrive…

Mad Professor BlueBerry Bass Overdrive (BBBOD) to dynamiczny przester typu Overdrive przeznaczony dla basistów elektrycznych. Efekt został zaprojektowany w celu uzyskania lekkiego i średniego crunchu, przywodzącego na myśl vitage’owe brzmienia lampowych wzmacniaczy basowych.

Dzięki kontroli Drive, otrzymujemy naturalną dynamikę żywcem wyjętą z lampowych wzmaków, uzależnioną od poziomu sygnału. Przy niższym poziomie Drive im mocniej uderzymy w strunę tym bardziej zniekształcony sygnał otrzymamy. Wyższe ustawienie daje bardziej skompresowany dźwięk.

Dzięki potencjometrowi Nature możemy ustawić brzmienie i kontrolować, które pasmo ma być bardziej przesterowane. Nature pozwoli nam uzyskać zarówno bogaty, tłusty dół z przesterem jak i solowe brzmienie basu w okolicy górnego środka.

Szeroki zakres Volume’a pozwala na wykorzystanie kostki jako boostera. Kostka BBBO może być również stosowana do innych instrumentów w celu uzyskania dynamicznej kontroli przesterowania niskich tonów.

Efekt w wersji Factory Made!