Maxon OD808X Overdrive Extreme

Przez ponad 30 lat legendarny Tube Screamer Maxona OD808 był używany jako efekt do dopalenia lampowych wzmacniaczy. Wykorzystywany także jako niezależny przester, bądź efekt zmieniający brzmienie pojawił się w niezliczonej ilości nagrań światowej czołówki gitary.

Maxon OD808X został stworzony dla wszystkich fanów tego brzmienia chcących uzyskać z tego efektu trochę więcej. Podstawowy układ elektroniczny jest taki sam jak w klasycznym OD808, jednak kilka elementów zostało poddanych zmianie, żeby uzyskać brzmienie, które można nazwać najwyższej jakości overdrivem. OD808X oferuje więcej wysokich częstotliwości zapewniających klarowność i jednocześnie nie jest przy tym nieprzyjemnie świszczący ani jazgotliwy.
Zastosowano także ostrzejszy clipping co pozwala zachować mięsistość brzmienia i pozwala akordom wybrzmiewać i pojedynczym dźwiękom śpiewać.

Dodatkowe +5dB poziomu wyjściowego  pozwala mocniej wysterować wzmacniacz jeśli OD808X jest używany jako dopałka. Zwiększony poziom oraz zakres częstotliwości pozwala temu efektowi na połączenie z innymi overdrive'ami i brzmieniowe przebicie się. OD808X zapewnia takie same odczucia w czasie gry i przejrzystość brzmienia, z których słynie OD808 - odkręcając głośność w gitarze uzyskujemy coraz większy przester, natomiast ściszając ją możemy przejść z brzmienia przesterowanego do cleana.

Tutaj podobieństwa się kończą. Porównywanie OD808X do klasycznego OD808 to jak przyniesienie pistoletu na walkę na noże - jest przesadą, ale wiesz że spełni swoje zadanie.

Kiedy klasyczne rozwiązania już nie wystarczają trzeba sięgnąć po ekstremalne metody - nowy OD808X Overdrive Extreme!